Co nesmějí postrádat profesionální notebooky

Požadavky na výkon přenosných zařízení se dlouhodobě zvyšují. Od notebooků očekáváme velký výkon, dobrý design a značný uživatelský komfort. Obliba těchto zařízení stoupá úměrně s jejich postupným zdokonalováním. Jejich zásadní předností je možnost snadného přechodu na home office, který s tradičními stolními počítači není téměř možný anebo velice složitý a pomalý.

Současná krizová opatření tento trend přechodu na mobilní zařízení jen prohloubí, je tedy třeba definovat hlavní vlastnosti, které by každý profesionální notebook měl mít bez ohledu na jeho finální cenu. Dlouhodobě prověřenou firmou v oblasti pracovních zařízení je jednoznačně firma Dell, která vyrábí zařízení napříč výkonnostním spektrem. Můžeme Vám tedy pomoci vybrat přesně to zařízení, které Vám nejlépe sedne. 

Výkon 

První oblastí, na kterou si při výběru notebooku většina lidí vzpomene, je jeho síla (výkon). Tato kategorie je samozřejmě naprosto zásadní, je však důležité si dobře rozmyslet, k čemu konkrétně budeme zařízení využívat. Pro základní kancelářské úkoly nebo videokomunikaci mohou stačit výkonnostně slabší stroje z řady Latitude 3000 za skvělou cenu, naopak grafici a návrháři by měli investovat do těch nejlepších možných pracovních stanic z produktové linie Precision. Pro profesionály, kteří mimo výkon potřebují i opravdu krásné a zajímavé zařízení, můžeme sáhnout do řady Latitude 7000 a pro pracovníky, kteří vyžadují zlatou střední cestu, je nejpoužívanější řada 5000. 

Design

Často podceňovanou vlastností je, jak daný stroj vypadá. Při prezentaci Vašeho produktu jednoznačně zaujmou notebooky Latitude 7000 díky neskutečným možnostem sledovacích úhlů. Profesionální notebook by měl odpovídat svým vzhledem svému konkrétnímu využití, tak aby Vám a Vašim zaměstnancům vycházel vstříc nejen výkonem, ale i dělal reklamu. 

Uživatelský komfort

Zásadní kategorií je komfort. U zařízení budou Vaši zaměstnanci trávit mnoho hodin denně. Při koupi notebooku musíme vzít v potaz čas, který u něj trávíme při sezení v kanceláři. Notebook je dobré rozšířit alespoň o monitor, myš a klávesnici, abychom předešli budoucím ergonomickým problémům a zvýšili efektivitu a kvalitu své práce. 

Snadná konektivita

Jednou z nejdůležitějších vlastností moderního notebooku je jeho snadné propojení s ostatními stroji, jako jsou projektory, dotykové tabule, doky, monitory a další vylepšení, která začínají být standardem v zasedacích místnostech a není možno bez jejich využití kvalitně odprezentovat Váš produkt. 

Mikrofon a webkamera 

Kvalitní komunikační zařízení uvnitř notebooku jsou v dnešní době neopomenutelná. Není nic víc nepříjemné než nekvalitní zvuk či obraz při důležité obchodní schůzce. 

Odolnost a záruka k zařízení

V potaz musíme také vzít, v jakém prostředí budeme notebook využívat. V prašném prostředí stavby nebo v extrémních podmínkách bude tou nejlepší volbou zařízení ze série Dell Rugged, která jsou navržena pro práci v těžkých a netradičních podmínkách. 

K profesionálnímu notebooku patří neodmyslitelně také kvalitní záruka, která Vám v případě poruchy či nehody umožní rychlý návrat do pracovního procesu – příkladem je Dell support Plus s přidanou ochranou proti nehodě, kdy Vám Dell garantuje téměř okamžitou výměnu zařízení a podporu 24/7 i v případě nechtěného poškození zařízení.