Dell EMC PowerEdge MX

Portfolio Dell EMC PowerEdge MX reprezentuje dokonale to, co od moderního softwarově definovaného data centra očekáváme. Jde o nejmodernější, vysoce výkonnou, snadno ovladatelnou, modulární a škálovatelnou architekturu pro datacentra, která Vám umožní uvolnit cenné IT zdroje a využít je pro jiné úkoly tak, abyste se mohli více soustředit na inovace místo pouhé údržby, která je v zastaralém datacentru velice náročná a složitá.

Produkty řady PowerEdge MX Vám umožní vytvořit dokonalou a efektivní strukturu datacentra díky skvělému designu architektury, který je prostorově efektivní a do budoucna vytvořený tak, aby byl snadno vylepšitelný a odpovídal nejmodernějším IT technologiím.

Kinetická infrastruktura PowerEdge MX

Je stejně dynamická a inovativní jako Vaše firma a může sloužit jako most mezi tradičními a softwarově definovanými datacentry. V základní formě tvoří šasi MX hostitele pro disagregované bloky serverů a úložišť, ale může také sloužit jako zdroj. Díky své všestrannosti (sdílené napájení, chlazení, sítě, I/O, vestavěná správa...) poskytuje vynikající efektivitu a pružnost vašemu datacentru.

Výhodami této infrastruktury jsou podle Dell EMC například tyto skvělé vlastnosti: 

 • Modulární skříň s výškou 7U s osmi sloty pojme zásuvné servery 2S s jednoduchou šířkou nebo čtyři zásuvné servery 4S s dvojitou šířkou a 12Gb/s úložné moduly s jednoduchou šířkou.
 • Možnost 25Gb ethernetu, 12Gb SAS a 32Gb technologie Fibre Channel I/O.
 • Tři síťové topologie fabric I/O, dvě pro obecné účely a jedna pro úložiště, každá s redundantní moduly.
 • Vícenásobné sítě až pro 10 šasi.
 • Jednotné místo správy pro výpočetní výkon, úložiště a síť.
 • Vysokorychlostní připojení, pro současnost i budoucnost, bez aktualizace střední roviny.
 • Jistota podpory přinejmenším tří generací mikro architektury serverových procesorů.

Dynamičnost PowerEdge MX serverů

Díky využití kinetické infrastruktury servery mohou vytvářet sdílené fondy disagregovaných výpočetních a úložných zdrojů, které jsou propojeny skrze škálovatelné topologie fabric, ze kterých si jednotlivé úlohy mohou brát zdroje dle aktuální potřeby pro nejrychlejší a nejefektivnější zpracování dat. Důležité je, že pokud aktuálně využívané zdroje již nejsou potřeba, automaticky se vrátí zpět do fondu. Díky tomu, že hardware vzniká v podstatě "v běhu" lze kapacitu spravovat na úrovni datacentra namísto úrovně serveru. 

Díky dynamičnosti vám PowerEdge může nabídnout tyto revoluční možnosti: 

 • Plně vybavené zásuvné servery s procesory Intel® Xeon® Scalable.
 • Velké, škálovatelné, vestavěné úložné jednotky SAS, SATA nebo NVMe, plus rozsáhlé, granulární, přímo připojené úložiště SAS s využitím volitelných úložných zásuvných modulů.
 • Škálovatelnou architekturu s topologií fabric s možností rozšíření pro až 10 šasi v topologii.

Neskutečná efektivita a rychlost díky sjednocené automatizaci

Řada využívá revoluční integrovanou technologii Dell EMC OpenManage Enterprise – Modular Edition, která umožnuje neomezenou správu systémů v šasi PowerEdge MX. Díky ní můžete v jednouchém rozhraní spravovat výpočetní kapacitu, úložiště a topologii fabric, což Vám umožní snížení nákladů a nároků na Vaše zaměstnance, ale také konsolidaci většího množství nástrojů. Redundantní moduly pro správu zajistí maximální dostupnost systému. 

Sjednocená automatizace umožní: 

 • Automatické rozšíření z jednoho do více šasi; škálujte správu až tisíce serverů PowerEdge MX a rackových serverů s OpenManage Enterprise.
 • Možnosti flexibilní, připravené správy na předním ovládacím panelu zahrnují Quick Sync 2 (bezdrátově), dotykový displej LCD a tradiční servisní vozík.
 • Komplexní rozhraní API RESTful pomáhá při automatizaci více úloh a začlení se do nástrojů třetích stran.
 • Bezproblémovou spolupráci s integrovaným řadičem Dell Remote Access Controller 9 (iDRAC9) a modulem Lifecycle Controller (LC).

Ochrana infrastruktury a investic díky pružnému designu MX šasi

PowerEdge MX je architektura orientovaná a připravená pro budoucí vylepšení. Díky tomu chrání efektivitu Vašich investic a umožní Vám investovat pouze do částí datacentra a nenutí Vás měnit vše naráz. Řešení je navrženo pro maximální životnost a minimalizuje rušivé technologické změny díky podpoře napříč generačními změnami i proměnami architektury, čímž vyhovuje rapidnímu vývoji v této oblasti. 

Dell Vám garantuje podporu minimálně tří budoucích generací serverové procesové mikroarchitektury, téměř bez omezení propustnosti, s vysokorychlostním připojením, a to dokonce s ohledem na budoucnost bez nutnosti aktualizací pro střední rovinu. Samozřejmou součástí řešení je vynikající tepelná architektura, mechanické provedení a řídící algoritmy, které podporují konfigurace s vysokou hustotou a komptabilitou do budoucna. 

Dell PowerEdge MX je perfektní volbou pro datacentra středních a velkých podniků, které potřebují efektivní, flexibilní a do budoucna progresivní řešení pro jejich neustále se rozvíjející datacentra. Systém se nese na vlně doby, ve které firmy potřebují rychlé a bezpečné sdílení dat neustále a bez jakéhokoli přerušení či ztráty dat. Konkrétní produkty portfolia si blíže představíme v dalším článku na našem webu. 

V případě jakéhokoli bližšího zájmu o toto řešení nás neváhejte kontaktovat.