Ideální hardware pro vzdálenou práci

Vzdálené připojení je fenoménem dnešní doby. Vysoko propustné sítě, virtualizované pracovní prostředí, rychlé sdílení informací a jejich bezproblémové zabezpečení je naprostou nutností. Ideálním hardwarovým řešením jsou zařízení, která jsou nejen schopna všechny tyto podmínky splnit, ale zároveň je adekvátně podpořit a rozvíjet.

S pořádným vybavením je radost pracovat

Pří výběru ideálního notebooku či počítače pro vás nebo vaše zaměstnance je potřeba vzít v úvahu mnohé proměnné a zamyslet se nad tím, co konkrétně od hardwarového řešení očekáváte. Neexistuje univerzální řešení pro každého. Hardware by měl co nejpřesněji odpovídat vašim požadavkům a očekáváním. Věříme, že z rozsáhlého hardwarového portfolia společnosti Dell lze vybrat ideální řešení pro každý váš požadavek tak, abyste byli s řešením naprosto spokojeni. 

Je dobré se před koupí zamyslet na některými kritérii, jako je například pracovní náplň uživatele, která nám pomůže určit potřebný výkon zařízení, dále je zásadní rozhodnout, do jaké míry potřebujete být pro výkon své práce mobilní. Neopomenutelný je i design zařízení, který může hrát klíčovou roli při prezentacích vašich produktů a mnohé další faktory, jež vás mohou zajímat či trápit. V následující části článku nastíníme obsah portfolia Dell z hlediska primárního využití hardwarových zařízení. Určení zařízení se však nedá přesně škatulkovat. Drtivá většina počítačů má samozřejmě neomezené možnosti využití jak pro práci, tak pro odpočinek. Hlavními kritérii při výběru jsou výkon, cena, mobilita a design.

Obecně lze hardwarová řešení rozdělit na primárně pracovní anebo domácí (relaxační) využití. Klíčovou otázkou na začátku je rozhodnutí mezi stolním počítačem nebo notebookem. Stolní počítač bude vždy reprezentovat větší škálovatelnost a lepší výkon za nižší cenu než u stejně výkonného notebooku. Na druhou stranu notebooky již disponují značným výkonem a také neomezenou mobilitou, která je podpořena silnými bateriemi, které jsou schopny vydržet i více než den a v kombinaci s příslušenstvím jsou schopny stát se velice kvalitními pracovními stanicemi zejména při využití více monitorů.

Mobilita notebooku i výkon stolního PC

Alfou a omegou pracovních notebooků, které naše společnost nabízí jsou tři řady pracovních notebooků Dell Latitude. Notebooky reprezentují přístup Dellu k podobě pracovního procesu – efektivita, výkon, mobilita, design a přijatelná cena jsou hlavními prioritami společnosti. Řady 5 000 a 7 000 v sobě zahrnují ty nejspolehlivější pracovní nástroje za skvělou cenu. Řady notebooků Vostro a XPS jsou elegantní a výkonné pracovní notebooky s vynikající mobilitou a neomezenými možnostmi propojení s ostatními zařízeními, což je činí ideálními pro obchodní schůzky či prezentace.

Absolutní špičkou výkonu jsou mobilní pracovní stanice Precision, které hravě zvládnou i ty nesložitější aplikace, které využívají například architekti, grafici a programátoři. Cena těchto zařízení je úměrná jejich vynikajícímu výkonu. V neposlední řadě bych ještě zmínil řadu notebooků Rugged, které vás podrží i v těch nejextrémnějších pracovních podmínkách.

Hlavním reprezentantem portfolia pevných počítačů je řada Optiplex. Opět ve třech řadách dle výkonu a ceny uspořádané stolní počítače jsou vyráběny v různých velikostních formách od klasické počítačové skříně až po micro form factory, které na svém stole téměř neuvidíte. Nejlepšími počítači firmy Dell jsou stolní pracovní stanice Dell Precision. Splní i ty nejnáročnější pracovní požadavky včetně podpory virtuální reality a cena těchto stanic se liší dle výkonu daného zařízení. 

Ideální hardwarové řešení pro práci z domova musí zvládnout náročné pracovní nasazení, musí být perfektně zabezpečeno a dokonale napojeno na firemní síť. Důležitost a nezbytnost práce z domova se poslední dobou jasně prokázala a je nezbytné na podobné situace být adekvátně připraveni.

Ve společnosti M Solutions SE Vám rádi pomůžeme s výběrem toho nejlepšího a cenově nejvýhodnějšího řešení, které splní všechny vaše požadavky a potřeby a ulehčí vaši práci.