Řešení Dell Data Protection

Tím nejcennějším, co každá firma má jsou data, zejména pokud jde o data klientů. Pokud dojde k porušení zabezpečení (úniku dat) může to mít pro společnost až fatální následky. Typickým příkladem jsou velice časté útoky na zabezpečení nemocnic, pojišťoven a bank.

Tento problém se týká i menších společností a uživatelů klientských stanic. Naše společnost proto bere zabezpečení vašich zařízení velmi vážně. Samotný antivirový program dnes nestačí a je nutno využít vyššího stupně ochrany. 

Při řešení zabezpečení svých zařízení je nutné vzít v potaz mnoho faktorů, které mohou vaši online bezpečnost ohrozit. Klasické ohrožení představují hackeři, kteří se snaží vaše data zpeněžit či jinak zneužít. Čím složitější je struktura firemního či domácí online prostředí, tím jednodušší je data kompromitovat. Naprosto je zásadní zohlednit všechna zařízení, která do vaší sítě vstupují (PC, NTB, mobilní telefony, tablety…) a adekvátně je zabezpečit. Nejde však pouze o prevenci, ale také o odpovídající řešení případného útoku a také zotavení, pokud už k nějakému incidentu došlo. Zároveň je třeba dbát na to, aby zabezpečení nemělo negativní dopad na celkový výkon zařízení a sítí.

Ochrana dat je pro nás v M Solutions naprostou prioritou. Společnost Dell nabízí nepřeberné možností ochrany vašich dat. V následujícím článku objasníme problematiku pokročilého ověřování v systému Dell Data Protection a podíváme se také na prevenci proti malwaru. 

Dell Data Protection / Encryption

Dell nabízí jednoduchý, flexibilní a komplexní způsob ochrany dat, která se nacházejí kdekoli – na zařízení, externím mediu nebo na veřejném cloudovém úložišti. Systém funguje na principu flexibilního šifrování dat. Implementuje možnosti šifrování od jednodušší správy Microsoft BitLocker po úplné šifrování disku s podporou nejvyššího stupně ochrany pro systémové disky FIPS 140-2. Dalšími výhodami systému je naprostý soulad s legislativními požadavky (předchází pokutám za porušení), snadná implementace, centralizovaná správa přes jednu konzoli a šifrování bez přerušení provozu – data jsou vždy bezpečně k dispozici na zařízeních nebo v cloudu.

Systém nabízí celou řadu řešení vyhovujících konkrétním potřebám uživatele.

DDP / Enterpise edition

Komplexní šifrovací řešení perfektně zabezpečující data v souladu s předpisy. Chrání systémové disky a externí média. Samozřejmostí je obsažení špičkových možností pro vzdálenou správu, audit a nastavování zásad přes centrální konzoli, která spolupracuje s ostatními procesy v IT.

DDP / Hardware Crypto Accelator

Volitelná součást systému exkluzivně pro notebooky Latitude, počítače OptiPlex a pracovní stanice Precision. Hardwarové řešení zabezpečení odpovídající vojenské třídě odolné proti neoprávněným zásahům. Zajišťuje zabezpečení všech koncových bodů ve vaší infrastruktuře a vyznačuje se snadnou implementací, správou a auditováním. Nabízí tedy nejvyšší komerčně dostupnou úroveň šifrování disků = certifikace FIPS (Federal Information Processing Standarts) 140-2 úrovně 3.

DDP / Cloud Edition

Aplikace chránící cloudové prostředí při přenosech dat. Řešení, které transparentně šifruje a dešifruje data ukládaná a sdílená ve veřejných službách pro ukládání dat (například Box, DropBox). Uživatelé změnu nepoznají, rychlost přenosu dat není touto službou omezena. Cloud Edition funguje v dokonalé symbióze s Mobile Edition.

DDP / Mobile Edition

Nabízí ochranu pro všechna mobilní zařízení, která vstupují do infrastruktury. Díky snadné správě a šifrování je špičkou v ochraně zařízení se systémy Android a iOS. Centralizovaná správa vám umožní snadné nastavení zásad a omezení, ale také rychlou reakci na případné narušení zabezpečení nebo okamžité odstranění práv z například odcizeného nebo ztraceného mobilního zařízení.

DDP / BitLocker

Řešení obohacující možnosti nástroje Microsoft BitLocker Encryption o vzdálenou správu, auditování a reporting.

DDP / External Media Edition

Řešení pro nápravu zásadních nedostatků v zabezpečení výměnných médií a portů u zařízení. Šifrování nevyžaduje žádné speciální formátování, pro uživatele se tedy nic nemění. Pomocí flexibilních zásad můžete kombinovat osobní údaje a chráněné informace. Toto řešení je automatickou součásti Personal edition, nebo je k dispozici samostatně pro organizace, které již nějaké řešení pro šifrování softwarových a hardwarových dat využívají.

DDP / Personal Edition

Řešení chránící systémové disky a externí média. Hlavní výhody jsou extrémně snadné nasazení a místní správa. Personal Edition je ideální pro menší organizace nebo pro jednotlivá oddělení podniků. Nabízí flexibilní možnosti šifrování s cílem chránit data i data zákazníků. 

Pro další informace se na nás neváhejte obrátit.