Odolný tablet Dell Latitude: kamkoli bez kompromisů

Společnost Dell Technologies představuje nový model odolného tabletu Latitude 7030 Rugged Extreme.

Tablet je s rozsáhlou nabídkou příslušenství a bateriemi vyměnitelnými za provozu koncipovaný pro pracovníky, kteří tráví většinu času mimo pracovní stůl, například na těžební soupravě, v obráběcí dílně nebo na horách.

Nový tablet 7030 Rugged Extreme spojuje odolnost s mobilitou – jde o přenosný plně odolný tablet značky Dell. Jeho lehké tělo o hmotnosti 1 kg a komfortní příslušenství znamenají, že tablet nepůsobí těžkopádně a nezatěžuje svaly uživatele při dlouhých směnách ve skladu, na místě zásahu nebo při pohybu po staveništi.

Malé rozměry, vysoká odolnost a bezpečnost

I když je 7030 Rugged Extreme na odolný tablet poměrně drobný, jeho odolnost dosahuje třídy IP-65 a MIL-STD 810, takže přežije i ty nejextrémnější podmínky. Specifikace vojenské třídy znamená, že byl nový tablet Latitude testován na pád z výšky 1,2 metru a teplotní odolnost v rozsahu od -29 °C do 63 °C. Krytí IP-65 znamená maximální ochranu před vniknutím prachu, nečistot a vody, takže tablet a citlivá data v něm uložená odolají náročným povětrnostním vlivům.  

Vedle mechanické odolnosti je tablet vybaven také moderními bezpečnostními funkcemi, takže je chráněný před nebezpečím jak v kybernetickém světě, tak v tom fyzickém. TPM 2.0 ControlVault je integrovaný hardwarový šifrovací nástroj, který pomáhá uživatelům zabezpečit data. Infračervená kamera pro rozpoznávání obličeje pomocí funkce Microsoft Windows Hello, dotyková čtečka otisků prstů, krytka kamery pro větší soukromí a kontaktní nebo bezkontaktní čtečka čipových karet dotváří soubor bezpečnostních opatření. 

Vysoký výkon a moderní výbava

Tablet 7030 Rugged Extreme může být v nejvyšší konfiguraci vybavený procesorem Intel Core i7 12. generace, až 32 GB paměti LPDDR5 a u konfigurací s procesory i5 a i7 integrovanou grafikou Iris Xe. To vše zajišťuje vysoký výkon při práci v terénu. Nový tablet podporuje disky NVMe SSD o kapacitě až 2 TB.

Pro některé uživatele jsou stejně důležité široké možnosti připojení jako vysoký výkon. Za tímto účelem model 7030 Rugged Extreme podporuje Wi-Fi 6E s duálním širokopásmovým připojením, které pomáhá zajistit nejvyšší možnou rychlost. Tablet je dodáván také s GPS a 5G a podporuje i privátní síť 5G kvůli zvýšení zabezpečení, rychlosti a dosahu bezdrátového připojení. 

Tablet 7030 Rugged Extreme zobrazuje data v reálném čase na 10,1palcovém displeji s poměrem stran 16:10 a rozlišením FHD+ (1920 x 1200 bodů), který maximálně využívá dostupnou plochu. Jas displeje dosahuje 1000 nitů, takže je dobře čitelný i na přímém slunečním světle. Ti, kdo pracují s agresivními chemikáliemi nebo nebezpečným vybavením, mohou tablet ovládat i v ochranných rukavicích.  

Účelové příslušenství pro každé odvětví

Tablet 7030 Rugged Extreme zvládá široké spektrum různých úkolů. S příslušenstvím značky Dell navíc vyhoví i specifickým požadavkům. Mezi jeho příslušenství patří:

  • Pevná rukojeť a pasivní dotykové pero. Tato dvojice příslušenství zlepšuje úchop zařízení a přesnost při psaní nebo kreslení. Pohodlná a na dotek příjemná rukojeť, do které se pero ukládá, má gumový potah na pevném polymerovém základu. Pasivní stylus lze zakoupit i samostatně.
  • Odnímatelná klávesnice. Tablet 7030 Rugged Extreme lze přeměnit na zařízení 2v1 pomocí jednoduše připojitelné klávesnice s RGB podsvícením a s krytím IP-65. Po jejím připojení lze tablet postavit a užívat stejným způsobem jako standardní notebook nebo sklopit do úhlu 180°.
  • Otočný popruh na zápěstí. Plně otočný popruh umožňuje pohodlně připevnit tablet k zápěstí při práci ve statickém nebo mobilním prostředí. Popruh je určený k montáži podle standardu VESA 50x50 a jeho součástí je i úchyt pro uložení stylusu. 

Všestrannost zařízení se vztahuje i na konfigurovatelné porty, k nimž lze připojit čtečku čárových kódů nebo adaptéry na rozhraní RJ-45, univerzální zvukový konektor nebo port USB-A. Tablet je vybavený také dvěma hardwarovými tlačítky, která lze naprogramovat v aplikaci Rugged Control Center.

Tablet 7030 Rugged Extreme bude celosvětově dostupný koncem tohoto roku.