Microsoft testuje ChatGPT pro firmy

Společnost Microsoft testuje novou verzi ChatGPT určenou speciálně pro odvětví, jejichž bezpečnost dat je nanejvýš důležitá.

Web The Information uvedl, že Microsoft po miliardových investicích do OpenAI hodlá z technologie ChatGPT vytěžit maximum a doufá, že nová, bezpečnější verze, osloví průmyslová odvětví, která se dosud zdráhala sdílet své informace s AI chatbotem.

Už koncem tohoto čtvrtletí by mohla být oznámena podniková verze ChatGPT, která bude k dispozici bankám, zdravotnickým zařízením a dalším subjektům. Tato exkluzivní služba by měla využívat jiné servery než ty, které jsou v současnosti použity pro instance ChatGPT zapojené do jiných produktů Microsoftu, jako jsou Edge, Bing, Microsoft 365 a LinkedIn.

Tento krok by měl zajistit, aby citlivé údaje zůstaly mimo veřejně přístupné jazykové modely, čímž by se zabránilo jejich sdílení mimo danou organizaci. Ačkoliv Microsoft usiluje o demokratizaci umělé inteligence a snahu dostat ji k co největšímu počtu lidí za co nejnižší cenu, provoz vyhrazených serverů pro podnikovou verzi ChatGPT pravděpodobně zvýší náklady až na desetinásobek oproti běžné verzi služby.

Zatím se žádná jiná společnost nepřiblížila k nabídce takového nástroje. OpenAI naznačila, že uvažuje o vlastní podnikové verzi, zatímco Google, jehož chatbot Bard se setkal s vlažným přijetím, zatím žádné podobné plány neoznámil. Mezi Googlem a Microsoftem probíhá doslova souboj titánů o nadvládu v oblasti umělé inteligence, přičemž každá společnost reaguje dost rychle na nabídky konkurence.

Zdroj ilustračního obrázku: Jonathan Kemper on Unsplash