Jak zajistit fungující IT, když máte omezené zdroje

V době, kdy si firmy po celém světě utahují opasky tváří v tvář znepokojivé ekonomické situaci, představuje udržení fungujícího podniku obrovskou výzvu.

Vzhledem k nedostatku komponentů, který zasáhl dodávky životně důležitých technologií pro pracoviště ve všech druzích odvětví, je těžší zajistit, aby zaměstnanci měli k dispozici správný hardware, který jim umožní být efektivní a produktivní. I v těchto náročných tržních podmínkách však existují způsoby, jak můžete ze své IT infrastruktury vytěžit maximum, aniž byste přišli na mizinu.

Začněme tím, že osobní počítače a notebooky, s nimiž vaši zaměstnanci denně pracují, už nemusí stát ani korunu. Podle nedávných údajů společnosti Gartner (otevře se v nové záložce) se celosvětové výdaje na nová zařízení výrazně sníží, a proto je nalezení výkonných a zároveň lehkých zařízení s dlouhou výdrží baterie snazší než kdykoli předtím, přičemž řada technologických vymožeností znamená, že tyto položky jsou nyní mnohem levnější než dříve.

Vzhledem k tomu, že světoví výrobci osobních počítačů a notebooků bojují o podíl na trhu a ziskovost, náklady na efektivní zařízení pro pracoviště rychle klesají, takže získat řadu zařízení pro své zaměstnance by mělo být mnohem jednodušší. 

To také znamená, že je mnohem větší výběr než kdykoli předtím, takže najít cenově výhodné řešení, které umožní vašim zaměstnancům vykonávat práci, může být mnohem jednodušší úkol. Nákup ve velkém je výhodnější, což znamená, že celopodnikové nasazení nebo upgrade se vyplatí, přičemž rozhodně využijte možnost svobodně se poohlédnout po výhodné nabídce.

Hybridní práce přinesla také posun oblasti systémů vzdáleného přístupu a správy. Vzhledem k tomu, že zaměstnanci již nepracují nutně v kanceláři, kde jsou v dosahu IT systémů a bezpečnostní ochrany, je zapotřebí zajistit vzdálený přístup tak, aby byl bezpečný a funkční.

Vzdálený přístup je možný jak přes místní sítě, tak přes internet, což znamená, že se správným softwarem mohou vaši zaměstnanci přistupovat k informacím a datům, které potřebují ke své práci, a vy můžete zajistit, že zůstanou produktivní a efektivní, a to vše s mnohem nižšími náklady pro vás i vaši firmu než s praktickým přístupem v kanceláři.

Vzestup hybridní práce také vedl k všeobecným obavám o kybernetickou bezpečnost, protože zaměstnanci, kteří nejsou zvyklí pracovat mimo kancelář, se mohou stát obětí podvodů a kybernetických útoků.

Správa všech těchto zařízení v kanceláři může být velkým problémem, protože se rychle hromadí stížnosti a pokuty, ale služby vzdáleného přístupu a správy zařízení znamenají, že lze všechny problémy a úkoly řešit rychle a bez větších prodlev na dálku. Zavádění bezpečnostních záplat nebo aktualizací pro všechny zaměstnance lze nyní provádět, aniž by museli být v kanceláři, a zaměstnanci se tak mohou vrátit k tomu, co jim jde nejlépe.

Ačkoli jsou tedy časy pro mnoho podniků nepochybně těžké, je k dispozici řada služeb a platforem, které pomohou tuto zátěž snížit. Nakonec, mít správná zařízení pro produktivní práci, ať už jde o spolehlivý stolní počítač nebo přenosný, ale výkonný notebook s dlouhou životností, by vám mělo vždy pomoci.

Pokud si nevíte rady, potřebujete spolehlivého dodavatele, konzultaci nebo doporučení, obraťte se na nás a společně vaše IT vyřešíme tak, aby vám přinášely maximální užitek.