V příspěvku na blogu Microsoft oznámil, že nadcházející uvedení beta kanálu přichází s několika novými funkcemi a vylepšeními, včetně jednoho, které „zlepšilo schopnost Microsoft Defender for Endpoint identifikovat a zachytit ransomware a pokročilé útoky“.
Microsoft reaguje také na stále rostoucí nebezpečí ransomwarových hrozeb. V posledních letech jsou útočníci stále úspěšnější při nasazování ransomwaru napříč organizacemi, protože práce je často rozdělena mezi různé skupiny. Jedni mají na starosti prvotní kompromitaci, druzí vyjednávání o uvolnění dat a platbu.
Orgány činné v trestním řízení i firmy zabývající se kybernetickou bezpečností vyzývají organizace, aby výkupné neplatily, protože nemají žádnou záruku, že dostanou svá data zpět, ani záruku, že nebudou zítra znovu napadeny stejnou nebo jinou skupinou.
A samozřejmě, že zaplacení výkupného pouze motivuje aktéry hrozeb, aby v tomto typu útoků pokračovali.
Podniky by se místo toho měly zaměřit na vzdělávání svých zaměstnanců o nebezpečí phishingu a sociálního inženýrství, zajistit aktuálnost svého softwaru a hardwaru, aby se nedostatky nestaly terčem malwaru (otevře se v nové záložce), a zpřísnit zabezpečení pomocí firewallů, dvoufaktorového ověřování, antivirů (otevře se v nové záložce) a případně zero-trust. Podniky by také měly uchovávat zálohu svých dat a pravidelně ji aktualizovat/testovat.
Mezi další opravy a vylepšení, kterých se Windows 11 dočkají, patří možnost komprimovat soubor bez ohledu na jeho velikost, pokud je nakonfigurována komprese SMB (Server Message Block), a také vylepšená replikace úložiště, která probíhá přes sítě WAN s malou šířkou pásma nebo přetížené sítě. Společnost Microsoft také opravila několik problémů, včetně jednoho, který způsobuje, že systém Windows zobrazuje funkce režimu tabletu u zařízení bez dotykových obrazovek, a dalšího, který způsobuje, že některá okna aplikací mají v náhledu zobrazení úloh prázdné části.
Zdroj: Techradar.com