Dell UltraSharp 32 4K Video Conferencing Monitor: ideální řešení pro konference

Společnost Dell na lednovém mezinárodním veletrhu CES 2022, který se konal v Las Vegas (a online) získala několik ocenění za inovace. A jedno z nich si odnesla novinka, která má prý proměnit kancelářskou práci: UltraSharp 32 4K Video Conferencing Monitor, který by se měl do prodeje dostat už začátkem dubna.

Nový UltraSharp 32 4K monitor je určen především pro hybridní práci, školení, distanční studium a online porady. Kromě displeje disponuje rozlišením 4K UHD totiž i jeho webkamera. Jeho tvůrci tvrdí, že kompletně změní způsob, jakým budou jeho uživatelé vnímat telekonference. Monitor s úhlopříčkou 31,5 palce disponuje kromě rozlišení Full HD 3 840 × 2 160 (60 Hz) Ultra HD 4K také technologií IPS Black.

Revoluční webkamera, která je součástí monitoru, dokáže díky vestavěnému senzoru 4K HDR Starvis CMOS od společnosti Sony automaticky ostřit a upravovat úroveň světla a také nahrávat videa v 4K rozlišení a 30 fps. To je skutečně obrovský krok kupředu, zejména v oblasti distanční výuky – uživatelům se tak otevírají obrovské možnosti pozdější práce s lekcemi či školeními.

Webkamera není statická, můžete na ní nastavit zobrazovací úhel 65, 75 nebo 90 stupňů a kameru samotnou můžete dokonce naklonit o 20 stupňů. V horní části monitoru jsou umístěny i duální a 14W reproduktory – společnost Dell tvrdí, že jejich umístění zhruba v úrovni uší umožňuje optimální snímání i přenos zvuku.

UltraSharp 32 4K Video Conferencing Monitor potvrzuje své pojmenování i další funkcí – ve spodní části vestavěným tlačítkem určeným přímo ke spuštění komunikačního programu Microsoft Teams, pro něj je monitor certifikován. Disponuje také funkcemi ochrany osobních údajů a také funkcemi pro zlepšení produktivity, díky nimž je možno snadno vypnout i zapnout tlumení mikrofonu, aktivovat či deaktivovat webkameru a rychle se přihlašovat a odhlašovat z aplikací.

Další inovativní funkcí nového monitoru společnosti Dell je revoluční využití kabelu USB-C, prostřednictvím nějž je kromě obrazu v plném rozlišení, zvuku a dat možné přenášet 90 W energie. A tak můžete nabíjet notebook, který máte k monitoru právě připojený a na kterém zrovna probíhá telekonference. Monitor disponuje kromě USB-C samozřejmě také porty HDMI, DisplayPort, USB-A a combo jackem pro mikrofon a sluchátka. Pokud máte k monitoru připojený notebook, můžete všechny tyto porty využívat i jeho prostřednictvím.

To, zda novinka od Dellu skutečně promění vnímání telekonferencí a vzdálené komunikace tak, jak společnost prezentuje, budeme moci posoudit už brzy – Dell UltraSharp 32 4K Video Conferencing Monitor by se měl začít prodávat už na začátku dubna.

Společnost Dell na lednovém veletrhu CES 2022 představila také nový herní monitor Alienware 34 Curved QD-OLED (modelový kód AW3423DW) a hned na místě za něj získala další ocenění za inovace. Nový 34palcový prohnutý monitor s poloměrem 180 cm má rozlišení 3440 x 1440 bodů, vysokou obnovovací frekvenci 175 Hz a hlavně je vybaven revoluční technologií Quantum Dot od společnosti Samsung.

Základem této technologie je modrý panel OLED s vrstvami červených a zelených nanokrystalů neboli kvantových bodů. Modré světlo z diod OLED stimuluje kvantové body k vyzařování a tyto body pak vysílají intenzivní červené a zelené světlo (takto to známe už z LCD displejů). Díky tomu by displeje
QD-OLED měly překonat OLED displeje v intenzitě barev. Nejnovější kombinace technologií nabízí kvalitu OLED displejů a současně jas a barvu, které jsou typické pro panely s technologií QLED.

Nová technologie QD-OLED má extrémně rychlou odezvu, proto se skvěle hodí k použití v herním průmyslu. Alienware u své novinky uvádí odezvu jen 0,1 ms. Nový monitor Alienware 34 Curved
QD-OLED by se měl začít u nás prodávat pravděpodobně také začátkem dubna 2022.

Zdroj: Dell