Na co je ochranný filtr obrazovky a proč ho potřebujete?

Ochranný filtr pro ochranu soukromí je příslušenství, které bojuje proti nejnižšímu typu špehování. Koneckonců ne každé fyzické prostředí, ve kterém používáme své notebooky nebo chytré telefony, je soukromé.

Kolemjdoucí mohou úmyslně nebo náhodně nahlédnout do vašeho zařízení a potenciálně zachytit heslo nebo jiné osobní údaje. Chránič obrazovky pro ochranu soukromí proto omezuje úhly pohledu a brání tak kolemjdoucím v pohledu ze stran. Díky snadné aplikaci může takové filtry na obrazovku aplikovat každý uživatel.

Co je ochrana obrazovky pro ochranu soukromí?

Nejstručnější odpověď zní, že ochrana obrazovky pro ochranu soukromí je filtr, který zabraňuje cizím osobám sledovat vaši obrazovku.

Lidské instinkty nevědomky vedou naše oči k pohybujícím se nebo jasným objektům. Představte si, že sedíte vedle někoho ve vlaku a jeho telefon nečekaně zabzučí. Impulzivně se podíváte na jeho obrazovku a pravděpodobně si přečtete část zprávy.

Výzkum společnosti 3M provedený v kancelářích po celém světě dospěl k závěru, že etický hacker vizuálně pronikl do informací v 91 % pokusů. Možná tedy není potřeba žádných náročných a sofistikovaných hackerských technik. Jediné, co pachatelé potřebují, je být ve správný čas na správném místě.

Ochrana obrazovky pro ochranu soukromí (známá také jako filtr pro ochranu soukromí) je „ochranná clona“ notebooku nebo chytrého telefonu. Jejich účel a styl fungování jsou podobné. Koneckonců, filtr pro ochranu soukromí propouští světlo pouze v určitých úhlech. To má za následek, že lidé musí být přímo před obrazovkou, aby ji viděli.

Tato elegantní technologie je nezbytným doplňkem, který zabrání zvědavým cizím osobám nahlédnout na zařízení, která jim nepatří. Ochrana obrazovky vám umožní bezpečně prohlížet e-maily nebo chatovat v autobusech nebo na rušných ulicích bez obav, že komunikaci bude vystavena pohledům ostatních.

Technické podrobnosti o chráničích obrazovky pro ochranu soukromí

Filtry pro ochranu soukromí se spoléhají na technologii MicroLouvre, která zajišťuje nejlepší ochranu. V podstatě funguje jako malé vertikální žaluzie blokující světlo a zužující pozorovací úhel. Pokud sedíte přímo před obrazovkou, uvidíte bez problémů všechny detaily a údaje.

Pokud se však někdo pokusí slídit ze stran, uvidí tmavou, prázdnou obrazovku. Teoreticky tak můžete provádět choulostivé činnosti bez obav, že se o vás někdo dozví více, než by měl.

Fakta o ochranách obrazovky pro ochranu soukromí:

  • K dispozici pro většinu zařízení. Pravděpodobně najdete filtry vhodné pro různé velikosti obrazovek, ať už jde o notebook nebo chytrý telefon.
  • Tradiční ochrana obrazovky. Kromě toho, že funguje jako „žaluzie“, zabraňuje toto příslušenství poškrábání nebo jinému poškození. Mohlo by také zachránit váš smartphone před náhodnými nárazy nebo pády.
  • Ne všechny ochranné kryty obrazovky pro ochranu soukromí nabízejí stejnou nabídku. Některé mohou obsahovat více high-tech funkcí. Jednou z možností je například povlak proti odleskům nebo filtry proti modrému světlu. Mezi další praktické doplňky patří filtry pro snížení namáhání očí. Hydrofobní a oleofobní povlak usnadňují čištění obrazovek.
  • Chrániče obrazovky pro ochranu soukromí poskytují podobné výhody jako běžné ochranné prvky obrazovky.

Méně praktická fakta o ochranných krytech obrazovky pro ochranu soukromí:

Chrániče obrazovky s ochranou soukromí nabízejí mnoho výhod. Je však důležité se seznámit s dalšími faktory, které případně činí tyto výrobky méně atraktivními.

  • Snížená průhlednost a jas. Účinek chrániče může ztížit normální používání zařízení. Jednoduchým řešením je zvýšení jasu obrazovky. Nevýhodou zde však je, že se baterie bude rychleji vybíjet.
  • Některé vizuální zásahy zůstávají možné. Místa s vysokým provozem neznamenají, že lidé budou stát na konkrétních slepých místech. Filtry soukromí tedy nezabrání lidem stojícím poblíž nebo za vámi, aby viděli obsah vaší obrazovky.
  • Nutnost držet zařízení přímo před sebou. Nebudete moci zachytit rychlý pohled na vaše zařízení. To může být nevýhodou pro ty, kteří chtějí rychle zkontrolovat aktuální oznámení nebo čas.
  • Ukazování věcí na obrazovce ostatním. Někdy chcete, aby se na obrazovku vašeho smartphonu nebo počítače podívali i ostatní. Nicméně ochrana obrazovky vás nutí držet zařízení v určitém úhlu. S obousměrnými chrániči můžete nastavit obrazovku na šířku a bez problémů ji zobrazit.

Veřejná místa jsou ideální pro vizuální hackery, kteří mohou zahlédnout vaše aktivity. Pokud si nedáte pozor, mohou si všimnout PIN kódu nebo jiných citlivých údajů, jako je například adresa vašeho bydliště. Proto je ochrana obrazovky pro ochranu soukromí ideálním doplňkem vaší kybernetické bezpečnosti. Měli byste si však zapamatovat několik rad, jak zajistit větší soukromí své digitální rutiny.

I když máte chránič obrazovky, vyvarujte se přístupu k účtům obsahujícím vysoce důvěrné údaje. Například na čtení digitální knihy v autobuse není nic špatného. Přístup k účtu online bankovnictví na veřejnosti je však nebezpečný, i když máte tento chránič obrazovky. Má své limity a někteří vizuální hackeři mohou zaujmout přesné pozice pro sledování vaší obrazovky. Navíc veřejná místa, která nabízejí bezplatné připojení Wi-Fi, také nejsou důvěryhodná. Pokud se rozhodnete připojit k bezplatnému hotspotu, nezapomeňte se předtím připojit k síti VPN.