Mělo by být mobilní
Zařízení vyznačující se vysokou schopností mobility jsou pro hybridní nasazení ta zdaleka nejlepší. Co si totiž budeme nalhávat, třebaže můžeme v kanceláři užívat klasického desktopu a doma pak pracovat na jiném zařízení (a mezi nimi synchronizovat práci pomocí cloudu), nejlepší je, když využíváme jen jedno. Takové, na které jsme zvyklí, důvěřujeme mu, a práci díky tomu odvádíme efektivně a pohodlně. Vezměme v úvahu například psaní na klávesnici, když si vaše ruce zvyknou na rozestupy kláves a jejich ergonomii, je jakákoliv změna citelná. Korzovat mezi firemním počítačem a tím domácím je tak nešikovné.
V tomto směru je tedy ideální vlastnit jedno zařízení, notebook s co nejvyšší mobilitou. Tu ještě zdůrazňuje hmotnost a kompaktní rozměry přístroje. Nespornou výhodou je také to, pokud je zařízení konvertibilní nebo přímo odpojitelné. Při vzdálené práci mimo kancelář se často ocitneme mimo domov, v méně komfortním prostředí, třeba na cestách. Možnost polohovat nebo odpojit zařízení je v takových případech k nezaplacení.
Mobilitu ale nedefinuje jen hmotnost, ale i kvalita displeje, výdrž a odolnost materiálů, ze kterých je vyrobeno šasi přístroje. Kvůli změnám pracovních podmínek a podnebí volte zařízení s displejem, který se vyznačuje co nejvyšší svítivostí uváděnou ve stovkách nitů. Zaručíte si tím nejen optimální kvalitu obrazu i při práci venku za silného slunce, ale především to, že nebudete muset tolik namáhat své oči.
Donedávna platilo, že za vysokou svítivost a rozlišení obrazovky se platí krutá daň v podobě vysoké spotřeby, a tedy nízké výdrže při chodu na baterii. Díky moderním postupům při výrobě akumulátorů a ve fungování displejů ale tento poměr už neplatí. Nová a spolehlivá zařízení mohou při chodu na baterie pracovat dlouhé hodiny.
S co nejlepší konektivitou
Druhou podstatnou vlastností ideálního zařízení pro hybridní kancelář je jeho schopnost připojit se k týmu nebo pokračovat v práci za jakýchkoliv podmínek. Je tedy žádoucí chtít přístroj s co nejvyšší konektivitou. Samozřejmostí by měla být podpora nejmodernějších formátů Wi-Fi 6 a 5G sítí, ale třebaže je dnes bezdrátové připojení trendem, zapomínat se nevyplatí ani na hardwarové porty a standardy. Klasická USB (pokud možno nejméně ve standardu USB 3.0), popřípadě USB-C jsou dnes naprostou nutností. Kromě dobré přenosové rychlosti umožňují připojení dalších komponent, které vám doma mohou usnadnit práci nebo si přes ně můžete pohodlně dobít pracovní telefon.
Velmi populární se poslední dobou stávají také moderní, ale dřív ne tolik rozšířené formáty typu Thunderbolt. Ten se může pyšnit zdaleka nejvyšší přenosovou rychlostí, která u posledního Thunderboltu 4 dosahuje až 32 GB za sekundu.
A samozřejmě výkonem
Proč od svého pracovního zařízení vyžadovat co nejvyšší výkon? Protože především na něm závisí, jak efektivně pracujeme. Základem je silný procesor od osvědčeného výrobce, jako je například Intel nebo AMD. Dále pak co nejvyšší kapacita operační paměti, která zaručí, že budete moci bez omezení pracovat ve více aplikacích a na více projektech. I tady se vyplatí investovat do moderních řešení. Výrobci procesorů a pamětí už počítají s tím, že na zařízení s jejich komponentami budou uživatelé pracovat na cestách a bez připojení do elektrické sítě, a tomu přizpůsobují jejich energetickou náročnost. Nový a moderní notebook vám i při plném vytížení vydrží bez nabíječky déle než ten se starou základní deskou a procesorem, protože jsou zkrátka už navržené pro potřeby hybridně pracujícího uživatele.