Podpora, záruky a služby od firmy Dell

Zásadní výhodou při pořízení jakéhokoli zařízení od firmy Dell je možnost využití některé z mnoha nabídek podpory a služeb, které jsou přesně navrženy tak aby minimalizovali možná negativa, které z každé technologie plynou.

Filozofie Dellu je naprosto unikátní v rozsahu, komplexnosti a dostupnosti těchto služeb. Žádná jiná firma zabývající se IT technologiemi nemá takto propracovaný systém podpory a není schopna vám zaručit servis v takovém rozsahu jako Dell.

V následujících článcích podrobněji rozebereme všechny tyto možnosti a podíváme se i na konkrétní příklady jejich využití a dopadů v praxi. Technologie se velice snadno uplatní napříč firemním i soukromým sektorem a opravdu každý je schopen si vybrat řešení, které mu nejvíce vyhovuje.

Dell se samozřejmě nejvíce zaměřuje na firemní/pracovní prostředí. Základem portfolia Dellu jsou tedy počítače, notebooky, servery, serverová infrastruktura, úložiště atd. Hardware od Dellu dlouhodobě vede a určuje technologické trendy na trhu s IT strukturou. Typickým příkladem jsou například produktové série jako Precision, Optiplex, Latitude nebo PowerMax, PowerEdge, Unity a mnohé další. Tyto produkty jsou sami o sobě tím nejlepším co si pro Vaši každodenní pracovní náplň můžete pořídit. Precision například v sobě zdržuje jak pevné počítače tak notebooky, které jsou navrženy přímo na míru specializovaným pracovníkům v oblastech designu, návrhářství a programování. Latitude je střed ve kterém se asi nejlépe odráží filozofie Dellu v oblasti pracovních notebooků. Alfou a omegou je kompaktnost, výkon, dokonalý design a uživatelský komfort při používání těchto zařízení. Notebooky jsou uspořádány ve třech řadách dle jejich hlavního využití a výkonu. Všechny tyto zařízení jsou dále podpořeny neskutečně propracovaným systémem podpor, záruk a služeb, které je dostávají na vyšší level a poskytnou Vám komplexní, stabilní a spolehlivé řešení pro Vaši infrastrukturu.

Důvod k ochraně vašich zařízení?

Představme si klasické pracovní místo. Jeho základem je samozřejmě pevný počítač a nebo přenosné mobilní zařízení (notebook). V současné době je neodmyslitelnou součástí také čím dál více propracované příslušenství. Dell nabízí celou řadu těchto vylepšení od myší a klávesnic až po monitory, dotyková pera a nejrůznější specifikovaná vylepšení (tablety, kruhové myši…). Komfortní a efektivní pracovní místo je tedy značnou investicí, která Vám jednak peníze vydělává ale je také potřeba je adekvátně chránit. Ochranou se nemyslí pouhá klasická záruka na hardware ale také komplexní ochrana Vaší firemní sítě, systému, a koncových zařízení Vašich zaměstnanců. Zejména v dnešní době je ochrana dat základem všeho, jejich ztráta může být pro mnoho firem likvidační.

Trendem je přechod z klasického pracovního místa ve firemní kanceláři na homeoffice a na práci na cestě. Výsledkem je větší flexibilita Vašich pracovníků a pokud vše funguje jak má tak i lepší efektivita práce a spokojenost zaměstnanců (každému však vyhovuje něco jiného a někdo může preferovat klasickou podobu pracovního procesu). Tento proces má samozřejmě i negativní stránky, zejména v oblasti zabezpečení. Pro zaměstnavatele zejména ve větších firmách je prakticky nemožné kontrolovat všechna zařízení zaměstnanců, která vstupují do sítě – ta zahrnují nejen firemní počítače a notebooky ale také mobily a tablety (soukromá zařízení zaměstnanců).  Nejen u nich (pokud jej vůbec mají), již pouhý antivirový program nemusí poskytovat dostatečnou ochranu a je tedy potřeba se obrátit na komplexnější řešení ochrany. V Msolutions věříme že odpovědí na tyto a další problémy a požadavky jsou právě komplexní řešení od firmy Dell, které ochrání jak Vaši infrastrukturu tak i hardware a software.

Služby od Dellu

Dell se však nezaměřuje pouze na ochranu Vašich zařízení. Další oblastí softwarových řešení od Dellu jsou i mnohé služby, které jsou navrženy v pracovním prostředí za účelem zlepšení uživatelského komfortu (např.: Intel Unite..), zlepšení efektivity práce (Dell Technologies Unified Workspace..) a zkvalitnění a zjednodušení ovládání zařízení (zejména serverů a úložišť). 

Všechny zmíněné služby stojí na pevném základě AI (artificial inteligence – umělá inteligence). Hlavními vlastnostmi těchto systémů je strojové učení, časté zálohování, šifrování dat, datová redukce a adaptace na váš styl práce. Hlavní myšlenkou je poskytnutí služby/podpory, která Vám práci usnadní a nebude Vás nijak zdržovat či významně snižovat výkon Vašeho zařízení. Naopak některé služby Vám umožní rychlejší práci s daty a aplikacemi díky vysoké optimalizaci na Vaši každodenní pracovní činnost.

Dnes jsme si nastínili proč je dobré využít k Vašim zařízením také rozšiřující nabídky od firmy Dell. V následujících článcích si rozebereme konkrétní možnosti a uvedeme si přehledně jejich výhody a limity strukturovaně podle typu produktů na které daná podpora směřuje (klientské stanice, servery atd.) Srovnáme rozdíly mezi úrovněmi podpory a projdeme si některé uživatelské studie, od firem jako Woolsworths a FedEx.

Všechny tyto informace jsou dostupné na www.delltechnologies.com obohaceny o audiovizuální materiály.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.