Proč je skladování a zálohování dat důležité?

Data jsou důležitou součástí každého moderního podniku a pro některé společnosti jsou jedním z těch nejcennějších zdrojů. Často jsou tím nejdůležitějším, čím organizace disponují.

Způsob, jakým data ukládáme a spravujeme, hraje významnou roli v tom, jak úspěšní jsme a jestli budeme konkurenceschopní i v budoucnu. Jaký význam ale hrají data v současnosti, kdy většina podniků digitalizuje své struktury a kanceláře přecházejí na hybridní způsob práce? Zásadní. Jedná se o hybný prvek zefektivňování, investic, obchodu i samotného denního fungování firmy. K takovým cenným datům je tedy potřeba se náležitě chovat, účinně je skladovat, spravovat a v neposlední řadě také zálohovat.  

Snad všechny typy organizací a podniků se setkávají s provozními problémy v důsledku poruchy infrastruktury, aplikací, nástrojů hardwaru nebo poškození dat. Niky není možné vyloučit také lidskou chybu a také není reálné dokonale se ochránit, a zbavit se tak všech kybernetických hrozeb. Každá společnost by tak měla mít stanovený plán, jak svůj provoz zotavit a obnovit. Jenže k tomu potřebuje zálohovaná data.

Efektivně pracující infrastruktura a kvalitní řešení pro ukládání dat je základním předpokladem fungující firmy. Moderní úložiště a zálohovací technologie se naštěstí o mnoho tendenčních (ale důležitých) úkonů postarají automaticky a vám ušetří starosti. Volte taková řešení, která kombinují moderní technologii a spolehlivost. Šetřit se v tomto smyslu nevyplatí.

Data jsou totiž vysoce zranitelná

Data mají cenu zlata a každý je chce mít na dosah. Ať už jste malá firma, nebo velký podnik, vyplatí se při rozhodování uvažovat tak, že právě vaše data jsou a vždy budou cílem. Mohou padnout za oběť technické poruše, selhání, ransomwaru nebo viru. Ze zkušenosti víme, že nechráněná a nezálohovaná data je až nečekaně snadné zneužít. Pro firmu to může znamenat finanční ztráty, poškození pověsti a ztracené příležitosti. Většinou se stane vše řečené dohromady, a to může pro menší podniky znamenat úplný konec.

Záloha je ochrana před zlomyslnou náhodou

Technologie se za poslední roky a měsíce výrazně vyvinuly a definují tempo digitální transformace. Je však nepsaným heslem správců sítí a odborníků, že všechna zařízení nakonec někdy selžou. Podnikové systémy mohou nečekaně selhat v ten nejhorší možný okamžik. Paradoxně například při zavádění inovací během transformačního procesu firmy. Pokud je vaše společnost závislá na datech, mohou být tyto druhy událostí katastrofou. Podobným scénářům je možné předejít včasnou adopcí spolehlivého řešení pro zálohování a obnovu dat.

Významná konkurenční výhoda

I v případě, že firma nevnímá možnost havárie, útoku a nečekané ztráty dat jako reálnou hrozbu, hovoří pro investice do efektivního zálohování také fakt, že zabezpečená data představují konkurenční výhodu. A ta už je natolik reálná, jak jen může být. Zákazníci své vlastní citlivé informace přece jen raději svěří někomu, kdo se o ně spolehlivě postará.