Úložiště PowerMax

Produktová řada Dell EMC PowerMax vstoupila na trh již relativně před dlouhou dobou, ale od svého vzniku prošla řadou zásadních vylepšení a nyní reprezentuje jedno z nejlepších komerčně dostupných řešení pro architekturu moderního datacentra.

V tomto článku rozebereme základní funkce a smysl využívání PowerMax a v nadcházeních článcích se budeme podrobněji věnovat konkrétním zařízením a případovým studiím, ve kterých se PowerMax osvědčil.

PowerMax je prvním hardwarovým zařízením od Dellu, které neustále plně využívá rozhraní NVMe (Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification) pro komunikaci mezi flash pamětí a jejím řadičem. Díky tomu je schopno dosáhnout nízké latence a vysoké propustnosti dat. NVMe je set standardů, které definují rozhraní PCI Express (PCIe – systémová sběrnice nahrazující starší standardy jako PCI, PCI-X a AGP) využívané pro okamžitý přístup k datům. Ta jsou uložena na NVMe paměti a součástí je moderní NAND flash systém (moderní součástky pro uložení velkého množství dat + mají vlastnost nonvolatile = udrží data i po odpojení od napájení). PowerMax byl vytvořen na NVMe za účelem vytvoření perfektního úložiště, které vám pomůže dosáhnout vynikající bandwidth (maximální přenos dat), IOPS (operace disku za sekundu) a nízkou odezvu, díky kterým budou Vaše aplikace fungovat mnohem lépe, než na kterémkoli all-flashovém řešení předchozí generace.

Benefity PowerMax

PowerMax nabízí bezprecedentní výkon a škálovatelnost skrze využití nadgenerační paměti (SCM) a vysokorychlostí SAN infrastruktury. Úložiště je díky těmto technologiím silné, výkonné ale zároveň jednoduše použitelné. Hlavním smyslem využití technologie je provoz těch nejsložitějších aplikací na trhu dnes i v budoucnu. Kromě předností jako je využití NVMe a SCM, využívá úložiště také pokročilou technologii neustálého strojového učení a přímou deduplikaci a kompresi dat tak, aby dosáhla bezproblémového chodu datacentra a špičkové podpory vašeho podnikání.

Hlavní výhody PowerMax v bodech:

1) Výkonná NVMe architektura úložiště, která nabízí:

 • Až 15M IOPS a 350 GBps propustnost dat (187 K IOPS na jednu rackovou jednotku)
 • NVMe Flash a SCM ovladače na standardizované firemní úrovni
 • Nativní skříně diskových polí NVMe
 • Vysokou konsolidaci pracovní zátěže, díky které mohou otevřené systémy a hlavní úložiště fungovat zároveň s datovým úložištěm na jedné platformě.

2) Plně integrované a neustálé probíhající strojové učení umožňuje automatickou organizaci dat na úložišti:

 • Automatizované rozeznání I/O a organizace dat na Flash paměti a SCM maximalizuje výkon bez nutnosti dalšího řízení těchto procesů.
 • Samostatná konsolidace všech důležitých procesů a úkolů za účelem zvýšení efektivity pracovního procesu.

3) Podniková úroveň zabezpečení úložiště:

 • Od začátku dokonce perfektní šifrování dat.
 • FIPS 140-2 schválené šifrování dat i v klidovém režimu (D@RE)
 • Pravidelné zálohování, ověřování na základě firemních rolí a protokoly auditu zabezpečené proti neoprávněné manipulaci s Vašimi daty.

4) Spolehlivost systému je zaručena díky 99,9999% dostupnosti každého pole (za rok je vypnuto pouze 31.56 sekund/měsíčně 2.63 sekund!).

5) Ochrana Vaší investice díky skvělému Future Proof programu od Dellu (záruka špičkové funkčnosti i do následujících let).

6) Globální deduplikace a vylepšená komprese dat neovlivňují výkon úložiště

 • Funkční se všemi datovými službami
 • Poskytují a garantují 3.5:1 datovou redukci – zaručeno v Dell Future Proof programu (Benefity programu hlouběji zmíníme v dalším článku).

7) Podpora datových služeb, které pomáhají s ochranou, kontrolou a polohou dat na úložišti. Tyto služby zahrnují například oddělenou replikaci s technologií SRDF, vysokou dostupnost dat s SRDF/Metro, lokální replikaci s technologií TimeFinder SnapVX a službu Cloud Mobility.

8) Shrnující a intuitivní API rozhraní umožní snadnou kontrolu a ovládání úložiště, datových služeb, nastavení jednotlivých polí a kontrolu výkonu a upozornění na případné potíže ve Vaší infrastruktuře.

V dnešním článku jsem se pokusil přestavit úložiště Dell PowerMax a zdůraznit jeho hlavním výhody. Hlavním tahákem je bezpochyby celo-flashové řešení fungující na pevném a výkonném NVMe základě. Díky podpoře mnohých služeb a vytvoření snadného ovládání struktury Vám PowerMax ušetří práci a v dlouhodobém výhledu i sníží potřebné investice, zejména díky vysoké škálovatelnosti celého systému a záruky dobrého využití systémů v budoucnu, díky zcela revolučnímu závazku firmy Dell v podobě future proof programu.

Příště se zaměříme na vysvětlení terminologie, ukážeme si jaké služby jsou s PowerMax využitelné a zamyslíme se nad důvody investice do tohoto revolučního úložiště. Představíme si také konkrétní produkty a řekneme si, jak je tento produkt využíván v praxi.

Pro více informací nás prosím kontaktujte.