Portfolio Dell EMC PowerEdge MX (první část)

V předchozím článku na našem webu jsme obecně představili produktovou řadu Dell EMC PowerEdge MX jako špičkovou architekturu datacentra, která naprosto přesně definuje pojem moderní datacentrum. Dnes se zaměříme na dva konkrétní produkty z portfolia, které tvoří základ správně fungující IT struktury.

Dell EMC PowerEdge MX7000 modulární šasí

Šasí, které tvoří hardwarový základ celého řešení je sestaveno ve formátu 7U s osmi předními pozicemi, které pojmou různé kombinace výpočetních a úložných modulů. Díky své dynamické struktuře šasí zdaleka překonává své předchůdce a přináší na trh revoluční přístup ke správě datacentra. Zařízení vytvoří dokonalou základnu pro další produkty, které posunou kvalitu datacentra na zcela jinou úroveň. PowerEdge MX7000 se v zásadě skládá z disagregovaných serverových bloků a úložišť, které společně umožňují velice efektivní využívání energie tam, kde je aktuálně nejvíce potřeba. Sdílené napájení, chlazení, síťování, I/o a možnost přímé správy šasí nabízí bezkonkurenční efektivitu a uživatelský komfort. Hlavní výhody tohoto řešení v bodech jsou:

 • Modulární skříň s výškou 7U s osmi sloty pojme zásuvné servery 2S s jednoduchou šířkou nebo čtyři zásuvné servery 4S s dvojitou šířkou a 12Gb/s úložné moduly s jednoduchou šířkou.
 • Možnost 25Gb ethernetu, 12Gb SAS a 32Gb technologie Fibre Channel I/O.
 • Tři síťové topologie fabric I/O, dvě pro obecné účely a jedna pro úložiště, každá s redundantními moduly.
 • Vícenásobné sítě až pro 10 šasi.
 • Jednotné místo správy pro výpočetní výkon, úložiště a síť.
 • Vysokorychlostní připojení, pro současnost i budoucnost, bez aktualizace střední roviny.
 • Jistota podpory přinejmenším tří generací mikro architektury serverových procesorů.

Dell EMC PowerEdge MX740c modul

MX 740c je revoluční dvouslotový serverový modul s jednoduchou šířkou a flexibilními výpočetními zdroji pro virtualizaci a softwarově definované pracovní prostření. Plně nastavitelný a flexibilní modul jehož špičkový výkon zajišťují dva 28 corové procesory druhé generace od Intelu. Každý MX740c podporuje 24 DDR4 DIMM sloty a až šest 2,5palcových SAS/SATA (HDD/SDD) nebo Express Flash NVMe PCLe SSDs disků. Do MX7000 šasí jich lze nainstalovat až osm najednou.

 • Nabízí také velice flexibilní nastavení paměti v kapacitách od 1.5 TB ve variantě RDIMM nebo 3TB LRDIMM a podporuje až 192 GB NVDIMM pro aplikace, které vyžadují neskutečně množství operační paměti pro svou správnou funkci.
 • Součástí řešení je také až 12 slotů pro Intel Oprane DC paměť DCPMM (6.1 TB) s maximální kapacitou 7.68 TB na každém serveru.
 • Možnost rozšíření systému díky programu M.2 Boot Optimized Storage Solution (BOSS) nebo Internal Dual microSD modulu (IDSDM). Tato rozšíření dále zjednoduší a zefektivní operační systém MX700 a vylepší využití nejen vlastních serverů ale také úložišť.
 • Možnost využití řešení SSD Express Flash NVMe PCLe, navržené pro splnění i těch nejsložitějších úkolů pro systém a úložiště.

Díky Inteligentní automatizaci MX740c zrychlí všechny po něm požadované operace

Každý PowerEdge server je vybaven vlastním, speciálně vytvořeným systémem Dell Remore Access Controller iDRAC 9 s celoživotním ovladačem (Lifecycle Controller – LC), které dohromady značně zjednoduší správu vašeho datacentra. Dell EMC OpenManage Enterprise – Modular Edition (OME-Modular) poskytuje všeobecnou kontrolu nad zařízením a je přímou součástí PowerEdge MX7000 šasí. Tyto systémy ve spolupráci s rozhraním OME-Modular unified web/RESTful API ovládá a kontrolují celý PowerEdge MX systém, včetně počítače, úložiště a sítí.

Zabezpečení systému PowerEdge MX740c

Servery PowerEdge poskytují revoluční zabezpečení Vašich dat díky využití neměnných silikonových řetězců, které dále kombinují s dokonalým ovládáním systému a díky tomu poskytují robustní ochranu hardwaru a softwaru. Výsledkem je integrovaná proti Cyber útokům odolná architektura, která nabízí zesílený serverový design s cílem lepší ochrany, lokalizování a následného zotavení po internetovém útoku.

 • Výhodou je možné uzamčení celého systému, pokud dojde k pokusu o neautorizovaný přístup k datům.
 • Možnost, v případě potřeby, po patřičné kontrole totožnosti, vymazat všechna data z lokálních úložišť a flashových zařízení.
 • Firmware aktualizace využívají SHA-256 hashování se šifrováním 2048-bit RSA pro všechny serverové komponenty.

PowerEdge MX740c je dvouslotové zařízení pro šasí MX7000 ideální při virtualizaci a společné práci na projektech. Jde o vysoce flexibilní a efektivní zařízení, které hravě zvládne i to nejtěžší zatížení díky obrovským možnostem výběru paměti a úložišť. Díky vloženému iDRAC9 bude kontrola o ovládání celého systému hračka po celou dobu jeho využití.

Pro více informací nás prosím kontaktujte, další produkty řady MX7000 si představíme v dalších článcích na našem webu.