Benefity práce na profesionálním workstationu

Profesionální pracovní stanice (workstation) reprezentuje ta nejlepší komerčně dostupná zařízení na trhu. Jde o počítače a notebooky, které představují špičku v oblasti výkonu, designu a uživatelského komfortu. Ty nejlepší pracovní stanice již mnoho let vyrábí a inovuje společnost Dell v produktových řadách Dell Precision.

Tyto počítače jsou vytvářeny na míru profesionálům, kteří pro správný výkon svého povolání potřebují jen to nejlepší. Grafici, architekti, programátoři, lékaři, návrháři a další profese jistě ocení neomezený přístup a bezproblémový provoz těch nejnáročnějších aplikací, které používají každý den pro svou práci. Pro tyto počítače není žádná aplikace výzva a hravě zvládnou například i virtuální realitu. 

Typ zařízení

Zásadním rozhodnutím je výběr mezi pracovním notebookem a pevným počítačem. Notebook bude ideální pro pracovníky, kteří musejí s prací/za prací cestovat nebo prezentovat výsledky jejich práce na schůzkách a jednáních. Skvělá je také možnost snadného propojení, a tedy povýšení notebooku na plnohodnotné a ergometricky dokonalé pracovní prostředí, díky využití mnohých přídatných zařízení, která Dell nabízí ke všem svým počítačům. Hlavní výhodou notebooku je tedy jeho mobilita a design, snadné připojení k ostatním zařízením a možnost práce odkudkoli na výkonném pracovním přenosném zařízení. Nevýhodou je vyšší cena a poněkud složitější možnosti budoucího vylepšování zařízení. Oproti tomu klasická pracovní stanice Vám nabízí neomezené možnosti budoucího postupného vylepšování zařízení, neuvěřitelný výkon schovaný v klasickém věžovém provedení a širokou podporu všech aplikací a virtuální reality. Nevýhodou je samozřejmě nulová mobilita a nutné využití dalšího příslušenství – to však může být i výhodou, protože Vám vylepší celkovou použitelnost zařízení. 

Benefity workstation

Obecně je mnoho důvodů proč se rozhodnout pro investici do profesionální pracovní stanice. Hlavními jsou jednoznačně výkon, flexibilita a škálovatelnost, ať už mobilního či pevného zařízení. Nesmíme však opomenout ani komfort, které zařízení nabízí svým uživatelům. Zařízení Dell Precision jsou navržena pro profesionály, kteří za nimi tráví mnoho hodin denně. Dell proto neopomenul ani ergonomii a dobrý pocit z využívání těchto počítačů. Jsou rychlé a jejich součástí jsou ty nejlepší procesory od Intelu, vysoce výkonné SSD disky, díky kterým je vše, co s počítačem děláte rychlé a příjemné, podpora těch nejlepších monitorů na trhu a snadné připojení k ostatním zařízením – dokům, monitorům, projektorům a dalším. Vynikající je také možnost využití nejrůznějších typů per, tabletů a dalších designerských nástrojů (kulatá myš…) které Dell nabízí a jsou vytvořeny pro spolupráci s těmi nejnáročnějšími aplikacemi tak, aby usnadnili a zefektivnili práci.

Pod pojmem profesionální Workstation si můžeme představit mnohé, ale pro nás v Msolutions to neznamená jen pracovní počítač či notebook. Při investici do takovéhoto zařízení, je třeba dobře zvážit jaké příslušenství si chceme k drahému počítači dopřát. Základem je samozřejmě dobrý monitor, klávesnice a myš, dokovací zařízení, ale také vhodný stůl a židle, bez kterých se dobrý pracovní prostor prostě neobejde. Můžeme si koupit ergometricky vhodné příslušenství k počítači, ale bez dobrého sezení nám nebude mnoho platné. Věříme tedy, že do pojmu patří mimo počítače i vše okolo něj. Pohled na dobře vybavenou pracovní stanice vzbuzuji chuť do práce a tím zvýší i její produktivitu a kvalitu. 

Jednou větou se tedy jedná o to nejlepší, co můžete sobě či svým zaměstnancům dopřát, za cenu odpovídající všem jmenovaným benefitům. Investice do pracovní stanice od Dellu, nejen umožní Vašim zaměstnancům pracovat kvalitně a efektivně, ale také ochrání Vaše investice díky širokým možnostem budoucího vylepšování, zejména v případě pevného počítače. 

Pro více informací nás prosím kontaktujte.