Proč se nákup kvalitního hardwaru pro zaměstnance na home office vyplatí

Práce z domova znamená pro každého z nás něco trochu jiného. Liší se naše pracovní postupy, máme různé nároky, i práce samotná má jiný charakter. Některé z nás karanténa přistihla nepřipravené, bez předchozích zkušeností práce z domova a otevřela tak před námi nepoznané výzvy.

Obecně se ale dá říct, že objem práce narostl. Nejenom, že toho máme víc k vyřízení, ale někdy si ani nejsme jistí, jakým způsobem úkoly vyřídit. Ti šťastnější z nás, kteří to vědí, logicky pracují efektivněji. A to zkrátka proto, že mají lepší metody a nástroje. 

Proto, abychom si práci na home office užili a konali efektivně, potřebujeme, pokud možno ty nejlepší nástroje. S dostatečně silným a kvalitním vybavením je práce z domova o poznání snadnější a příjemnější. Zaměstnavatelé, kteří své pracovníky vybaví kvalitním hardwarem se tak mnohem pravděpodobněji dočkají i kvalitně odvedené práce. Vždyť pracovní tým je podobný orchestru a výsledná hudba je tak dobrá, jak dobré jsou nástroje hráčů. Podívejme se na další z důvodů, proč by se firmy neměly investic do kvalitního vybavení pro své IT „hudebníky“ bát. 

Kvalitní vybavení zaměstnancům vydrží déle a nabízí lepší služby

Všichni se shodneme, že neosvědčená a potenciálně méně kvalitní řešení mají obecně tendence k poruchám, výpadkům a jiným problémům. To se týká i hardwarového vybavení. Vezměme si například takové notebooky. Ty od neověřených výrobců se podle statistik více ničí, nefungují a musí se reklamovat a pak se také dlouho čeká na jejich opravu.

Výrobci s dobrým renomé se o své čestné jméno zpravidla starají a konsekventně tak pečují i o své zákazníky. Ke kvalitnímu vybavení se mnohdy váže i služba přidané hodnoty, například ve formě expresní podpory v případě jeho poruchy. Pokud tedy uvažujete, jestli a jak své zaměstnance vybavit, nezapomeňte vzít v úvahu nejenom kvalitu samotného zařízení, ale i doprovodných služeb.

Jistě, opravdu kvalitní elektronika stojí často řádově víc než ta takříkajíc aušusová. Ale pokud se vaše společnost rozhoduje, čím vybaví své zaměstnance pro vzdálenou práci a má k takovému úkolu smysluplně nastavený rozpočet, v takovém případě platí, že se nákup levnějších a neprověřených nástrojů v delším časovém horizontu rozhodně nevyplatí. Zvlášť, pokud se ani neví, jak na jak dlouhou dobu budou zaměstnanci z domu pracovat a hardware využívat.

Prověřené značky znamenají vyšší bezpečnost vašich dat a práce

O bezpečnosti práce z domova jsme toho už napsali víc než dost. Ještě víc se ale napsalo o tom, jak během virových opatření stoupla agresivita a četnost útoků na firmy. Nemá smysl nosit další dříví do lesa, zmíníme však to nejpodstatnější: Je třeba si uvědomit, že ne všechny společnosti a zaměstnanci mají s prací na dálku zkušenosti. Všichni ale byli najednou nuceni začít tímto stylem fungovat. A zločinci spoléhají právě na tento nedostatek zkušeností a na firmy se špatnou bezpečnostní hygienou. V tomto ohledu by neměli ponechávat věci náhodě jak uživatelé, tak především firmy. 

Všichni se teprve učíme a zjišťujeme, jak zabezpečit svou práci z domova. Jednou z dobrých možností, kterou by neměli zaměstnavatelé opomenout, je investuje do zařízení těch značek, které v tomto ohledu už zkušenosti mají. Kvalitní počítače určené k práci od renomovaných výrobců jsou mnohdy dodávána s již implementovanými vnitřními i vnějšími ochrannými prvky a splňují nejvyšší bezpečnostní standardy. 

Začíná to jen klapkou, kterou zakryjete webkameru v době, kdy ji nepoužíváte, ale také to nekončí integrovaným čipem na základní desce, který automaticky obnoví systém potom, co zjistí poškození. Při výběru zařízení se o těchto prvcích snažte dozvědět co nejvíce a hledejte osvědčený hardware s co nejvíce vrstvami ochrany. Bezpečnost je pravděpodobně tím nejdůležitějším důvodem, proč investovat do kvalitního hardwaru, přece jen je lepší nástrahám, které číhají na vaši práci předcházet než se vypořádávat s jejich následky.