Buďte připraveni a zajistěte zaměstnancům přístup k datům a systémů, které potřebují

S tím, jak se práce na dálku rychle stává normou, mění se pracovní nároky na zaměstnance a hledají nová řešení. Zaměstnavatelé musejí svým pracovníkům poskytnou nástroje pro práci z domovů a jedním z těch, bez kterých si vzdálenou práci snad ani neumíme představit je virtuální privátní síť neboli VPN.

VPN sítě slouží k tomu, aby ochránili vaše soukromé a firemní aktivity při připojování ke vzdálenému zařízení. Cílem je udržet citlivá firemní data soukromé a umožňují s nimi pracovat přes zabezpečené a šifrované připojení, ke kterému mají přístup pouze oprávněné osoby a nikdo jiný. VPN sítě poskytují nejbezpečnější cestu, jak se připojit k firemním sítím ze soukromých zařízení.

Bezpečnost především

Řešení v podobě VPN představují pro zaměstnance pracující ze svých domovů mocný nástroj. Dovoluje jim bezpečný přístup k firemním datům, která by jinak neměli k dispozici z jiných zdrojů. Aby ale byla síť skutečně bezpečná, je potřeba připojení a datový tok šifrovat, zabezpečit heslem a odborně nastavit všechny přístupy do firemní sítě tak, aby nebyly lákavé pro potenciální útočníky.

Bezpečnostní experti se vzácně shodují, že každý vnější přístup do firemní sítě zvyšuje riziko napadení, ale také souhlasí, že práce přes dobře chráněnou VPN je podobě bezpečná jako práce na libovolném počítači přímo ve firemní kanceláři. Díky pokročilým šifrovacím protokolům je totiž pro hackery velmi obtížné firemní připojení odhalit a napadnou.

Přístup k firemním datům odkudkoliv

Začleněním VPN do svých pracovních nástrojů umožníte svým zaměstnancům přístup k firemním datům a agendě odkudkoliv. Naučili jsme se totiž pracovat vzdáleně a ke svým datům přistupovat přes své osobní zařízení, ale mnoho citlivých a zneužitelných dat se stále nachází na vzdálených firemních úložištích. Tam ale také musí zůstat. Neomezený přístup k těmto datům odkudkoliv je pro zaměstnance důležitý. Dovoluje jim pracovali efektivně a s dřív nebývalou mírou mobility.

Flexibilní a škálovatelná síť

Jen málokteré IT řešení je tak všestranné jako dobře nastavená VPN síť. Tak jako je pomocí ní možné zabezpečit a pokrýt síťovou nebo mobilní komunikaci, stejně tak dovoluje spravovat složitá hybridních prostředí běžících na mnoha platformách. Virtuální privátní sítě jsou také lehce škálovatelné. Začínající malá firma může využívat pouze základní služby VPN. Jakmile se však společnost rozroste a její zaměstnanci se geograficky více rozptýlí stejně tak vzrostou i nároky na velikost a pokrytí sítě. Většinu softwarových řešení VPN je snadné škálovat tak, aby vyhovovala i těm nejkomplikovanějším IT prostředím.

Překvapivě finančně nenáročné řešení

Díky tomu, že privátní virtuální sítě všem pracovníkům dovolují snadný přístup k online datům odkudkoliv, firmy, které tyto nástroje adaptovaly díky nim v delším časovém horizontu ušetřily na údržbě své vnitřní infrastruktury. Ta může být díky tomu méně složitá a snazší na údržbu.